Slevy na dovolenou

Nejlevnější dovolená? 10 tipů jak ušetřit

Nejlevnější dovolená tipy jak ušetřit

Zajímá vás, jak se dá na dovolené ušetřit spousta peněz? Tak, aby vaše skvěle vybraná levná dovolená byla opravdu ta nejlevnější dovolená? Stačí dovolenou vybrat chytře a když už na ni vyjedete se řídit následujícími radami.

10 tipů pro co nejlevnější dovolenou

  1. Jídlo v restauracích omezte na minimum. Při cestě autem dovezte základní zásoby s sebou nebo nakupte jídlo v místním obchodě a stravujte se na pláži nebo v apartmánu.
  2. Jeďte ve větší skupině osob. Když vezmete s sebou prarodiče nebo rodinu kamarádů, cena bungalovu nebo apartmánu se na osobu o dost zlevní.
  3. Zájezdy vybírejte z first minute nebo last minute nabídek. Slevy se pohybují v řádů desítek procent. Použijte také náš srovnávač dovolené ve slevě.
  4. Prozkoumejte ceny benzínu v jednotlivých zemích a předem rozvrhněte, kde zhruba budete tankovat. Ceny benzínu mimo dálnici navíc bývají o dost levnější.
  5. Využijte slevy a slevové kódy. Ať už sháníte levné letenky nebo chcete zlevnit ubytování na Bookingu nebo přes Airbnb, použijte slevové kupóny. Více tipů v článku Levná dovolená – tipy jak ušetřit tisíce korun.
  6. Směňte si peníze s výhodným kurzem nebo plaťte kartou. Pozor na výběry z ATM bankomatů i převody v bankomatu do místní měny.
  7. Určete si výši dovolenkového „kapesného“. Bude vás nutit nekupovat si na dovolené hlouposti.
  8. Pečlivě si sbalte vše potřebné doma. Nebudete muset utrácet za věci, na které jste zapomněli. Více tipů v článku: Jak se sbalit na dovolenou.
  9. Nechte si poradit od místních. Ať už jde o tipy kde se dobře a levně najíst nebo že hned na vedlejším parkovišti se neplatí parkovné, tyto rady jsou neocenitelné.
  10. Vyhněte se nákupům na „hlavní třídě“. Je rozdíl, jestli za půl litru vody přímo na pláži zaplatíte 5x víc než za velkou PET lahev v místní samoobsluze. A podobných pastí na turisty existuje spousta!

Napadají vás další tipy, jak ušetřit, aby vaše dovolená byla ta nejlevnější dovolená? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Photo by Rebeca G Souza from Pexels
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *