Slevy na dovolenou

Jak ušetřit s first minute dovolenou?

First minute dovolená

Češi kromě last minute v poslední době šetří peníze také díky výhodnějším first minute dovoleným. O co se jedná? Jak na takové dovolené co nejvíce ušetřit a je first minute dovolená vhodná právě pro vás? Čtěte dál, vše se dozvíte.

Kdy se first minute dovolená rozhodně vyplatí?

Ať už víte přesný termín celozávodní dovolené půl roku dopředu, máte rádi věci s předstihem naplánované a nebo prostě jen chcete vybírat z kompletní nabídky zájezdů a nehodláte se spokojit s větou „máme obsazeno“, je first minute dovolená to pravé pro vás!

Vybrat včas a ušetřit desítky procent

Cestovní kanceláře vypisují termíny first minute zájezdů už v říjnu, naplno se pak rozjedou na začátku ledna a nabízí je s 10-30% slevou. Toto výhodné období pak u většiny cestovních kanceláří skončí s posledním březnovým dnem a začnou prodej za standardních cenových podmínek.

Takže pokud jste dosud jen záviděli těm, kteří si mohli jen tak z ničeho nic zaletět na cenově výhodné last minute, máme pro vás dobrou zprávu: i na půl roku předem naplánované dovolené se dá výrazně ušetřit!

Co když v lednu ještě nemáte na dovolenou našetřeno?

Je víc než pochopitelné, že vaše peněženka po finančně vyčerpávajících vánočních svátcích obvykle zeje prázdnotou. Ale ani tohle nemusí znamenat stopku před nákupem dovolené s předstihem. Například Invia nabízí k first minute zájezdům takzvanou „chytrou zálohu„, která začíná už na patnácti stovkách a v současnosti jde o úplně nejnižší zálohu na trhu. Zbytek prostě doplatíte později podle podmínek u konkrétního zájezdu.

Kde vybrat first minute dovolenou

Podívejte se na seznam vybraných cestovních kanceláří, které v sezóně 2019/2020 nabízejí first minute zájezdy:

First minute 2019 – Dovolená.cz 

First minute 2019/2020 s chytrou zálohou od 500 Kč – Invia.cz