Slevy na dovolenou

7 nejlepších pláží v Chorvatsku

Nejlepší pláže v Chorvatsku u moře

Chorvatské pobřeží má celkem 6278 km a ukrývá tisíce pláží. Které z nich však jsou ty nejlepší pláže v Chorvatsku? Prozradíme vám to a navíc poradíme, jak si vyhledat aktuální pobyty v Chorvatsku s výraznou slevou.

Češi Chorvatsko zkrátka milují, loni nás navštívilo tuto zemi u Jadranu více než 800 tisíc a jako už tradičně Chorvatsko vede špičku žebříčku zemí, kam se vydáváme nejčastěji na letní dovolenou.

Vyhledejte si slevy na dovolenou v Chorvatsku

TIP NA SLEVU: Porovnejte si zájezdy v Chorvatsku ve slevě a použijte srovnávač zájezdů Slevy na dovolenou.

Srovnávač za vás najde dovolené a zájezdy od cestovních kanceláří, které se právě nacházejí ve slevě. Takto můžete ušetřit až několik desítek procent z ceny zájezdu a žádná sleva vám neunikne.

Kde najdete nejlepší pláže v Chorvatsku:

1. Zlatni Rat

Nejkrásnější z jadranských pláží se nachází v Bolu na ostrově Brač. Zlatni rat znamená v chorvatštině zlatý roh, který tento poloostrov skutečně připomíná. Střed poloostrova je porostlý borovicemi, které poskytují příjemný stín, oblázková pláž má několik stovek metrů a svažuje se do azurově zbarveného moře. Zkrátka ráj pro plavce, plážové povaleče i surfaře.

2. Rajska plaža

Písečných pláží v Chorvatsku není mnoho, ale existují. Pokud už máte chorvatských oblázků plné zuby, vydejte se do Loparu na ostrově Rab na jednu z nejkrásnějších písečných pláží v Chorvatsku. Krásné mělké moře je dokonalým brouzdalištěm pro malé děti a na své si přijdou velcí i malí stavitelé hradů z písku.

3. Plaža Banje

Banje je jednou z nejznámějších městských pláží Dubrovníku, jen kousek od historického centra a s nádherným výhledem na přístav a ostrov Lokrum. Pokud si od pláže slibujete nejen opalovačku a vodní radovánky, ale i dobrou večeři a pořádný noční život, je pláž Banje pro vás tou pravou!

4. Kraljičina Plaža

Královninu pláž najdete u městečka Nin v Dalmácii. Se svou délkou 8 km se řadí mezi nejdelší písečné pláže v Chorvatsku. Mělký břeh opět nahrává pobytu především s malými dětmi. V blízkosti pláže se nachází také největší naleziště léčebného bahna v Chorvatsku a přírodní botanická stezka.

5. Plaža Sv Ivan


Tuto překrásnou oázu klidu najdete na ostrově Cres poblíž městečka Lubenica. Pláž posetá bílými oblázky je před běžnými turisty skryta a dostanete se na ni pouze hodinovou pěší procházkou nebo lodí. Uznejte sami, že to za ten klid ale stojí…

6. Pupnatska Luka

Pláž Pupnatska Luka najdete jen 15 km od Korčuly. Celá pláž je pokryta běloskvoucími oblázky i menšími balvany a vybízí hlavně ke koupání a opalování. Pláž je velmi dobře přístupná po asfaltové cestě. Dostatek stínu a příjemné klima poskytují stromy v jejím bezprostředním okolí.

7. Punta Rata

Pláž Punta Rata v městečku Brela zařadil časopis Forbes mezi 10 nejkrásnějších pláží světa, nemůže proto chybět ani na našem seznamu. Tato nádherná oblázková pláž vás uchvátí především dechberoucím výhledem na azurově modré moře obklopené horami. Poblíž pláže najdete i pověstný borovicemi porostlý kámen Brela.