Slevy na dovolenou

7 důvodů proč se ubytovat přes Airbnb + 1000 Kč kredit

Airbnb kredit 1000 Kč

Nejspíš jste o něm už slyšeli, stále však nechápete, co na něm všichni mají? Proč je placené ubytovávání se v domácnostech cizích lidí přes Airbnb tak populární a propadly mu tisíce lidí po celém světě? My vám to prozradíme!

1. Je to levnější

Ano, je to prostý důvod, ale je to opravdu často tak. Zvláště ve větších metropolích může být ubytování přes Airbnb i několikanásobně levnější než hotelový pokoj i v tom nejušmudlanějším hotelu v širokém okolí. Kvalita navíc bývá docela vysoká, je jen na vás jak vybavený byt nebo pokoj si k bydlení vyberete. Fotky obvykle velmi věrně odpovídají realitě, protože jsou často foceny přímo lidmi z Airbnb.

2. Budete se cítit jako doma

Vyprat si špinavé oblečení? Upéct si vlastní pizzu ve tři v noci? Nebo najít v kredenci párátko zrovna, když se vám kus pomeranče zaklínil mezi zuby? Ano, i to se vám může podařit vyřešit, když bydlíte přes Airbnb. Majitelé se obvykle snaží, aby se jejich hosté cítili v bytě co nejlépe. Výjimkou není ani víno na uvítanou nebo malé sladkosti všude okolo. Při pronájmu celého bytu se nezřídka kdy setkáte s plně vybavenou kuchyní, kde můžete dát prostor svému kulinaření dychtivému já.

3. Blíže místu, kde chcete být

Možná budete sami překvapeni, kolik hostiletů nabízí své byty přes Airbnb. A tak se nezřídka stává, že najdete hned několik skvělých bytů přesně tam, kde chcete být ubytovaní, zatímco nejbližší hotel v nedohlednu.

4. Je vás víc? Žádný problém…

Ať už se vydáváte na výlet s partou kamarádů a chcete si být o trošku blíž než přes hotelovou chodbu nebo potřebujete kromě sebe ubytovat pohodlně svou ratolest nebo domácího mazlíčka, i v tom může být Airbnb řešením. Hostitelé uvádějí počet osob ubytovatelných v bytě, pro partu šesti lidí je taková 3+1 ideálním prostorem. Často je možné dohodnout se na osobách navíc, přidat přistýlku nebo využít rozkladatelný gauč pro další nocležníky. Stačí si vyměnit pár zpráv s hostitelem.

5. Je to bezpečné

Airbnb funguje jako zprostředkovatel služby (za což bere provizi, jejíž výši uvidíte pod položkou „poplatek za služby“ u každé nabídky). Zároveň se ale také stará o to, aby uživatelé byli verifikovaní a neobjevovali se mezi nimi podvodníci. Jak hostitelé, tak hosté si mohou vzájemně psát hodnocení – a těmi je také dobré se řídit v okamžiku, kdy si vybíráte, ke kterému hostiteli se vydáte. Peníze se navíc z Vaší karty nestrhnou až do chvíle, než uplyne 24 hodin od ubytování.
Pokud by vše neprobíhalo podle vašich představ, můžete se obrátit přímo na Airbnb a máte velkou pravděpodobnost, že dostanete v případě nespokojenosti slevu nebo peníze zpět.

6. Zjistíte, jak bydlí ostatní

Z letiště, hotelu a večeře v restauraci asi těžko načerpáte příliš mnoho vědomostí o místní kultuře. Zato prožít si pár dní v autentickém bytě vám už může ledacos prozradit. A pokud se zrovna nenacházíte v kulturně příliš odlišné zemi, je i tak vždy zajímavé zjišťovat, jak žijí jiní lidé, jak se dá uzpůsobit prostor a načerpat tak inspiraci třeba i k vlastnímu bydlení.

7. Poznáte zajímavé lidi – tedy pokud o to sami stojíte

Kromě ubytování v bytě, který máte po celou dobu pobytu jen sami pro sebe a ani hostitel sám nebude nijak narušovat vaše soukromí, se můžete rozhodnout pro o trošku odvážnější variantu – vhodnou pro rozené extroverty. Stačí si pronajmout pouze pokoj v bytě, kde bydlí sám hostitel společně s vámi. Kromě toho, že je tato varianta ještě o něco levnější, často můžete natrefit na srdnatého domorodce, který bude mít potřebu ukázat vám to nejlepší z místního bohatství a provést vás i těmi nejtajnějšími místy.

O důvod (za 1 000 Kč) víc…

Pokud hledáte osmý důvod, proč cestovat s Airbnb, mohl by to být kredit v hodnotě téměř 1 000 Kč na vaše první ubytování. Stačí, když se zaregistrujete a kredit uplatníte na ubytování ve vysněné lokalitě.

TIP: Přečtěte si článek s podrobnostmi, jak uplatnit cestovní Airbnb kredit.